+ 48 502 445 420
JAK ZAWIĄZAĆ TURBAN

JAK ZAWIĄZAĆ TURBAN

JAK ZAWIĄZAĆ TURBAN z apaszki lub chusty

Przedstawiam Wam tutaj moje najlepsze sposoby na to, jak efektownie upiąć apaszkę na głowie.
Dla mnie ten element garderoby jest niezwykle kobiecy, intrygujący, ale również praktyczny. Chusta może być nie tylko stylową ozdobą głowy, ale z powodzeniem zastąpi też czapkę w chłodne dni, lub kapelusz w upalne lato. Niewątpliwie, będzie też zbawieniem gdy przytrafi Ci się „bad hair day”, w znaczeniu dosłownym.

Historia turbanu, oraz jego droga do świata mody, jest niezwykle ciekawa. Jednak wpisów na ten temat jest już tak wiele, że nie chcę się tu powtarzać. Dlatego, zamiast teorii, znajdziecie tu konkretne tutoriale i proste sposoby na to, jak z kawałka tkaniny stworzyć niebanalne nakrycie głowy.

1. Turban „Kwiatek”

Moim zdaniem to najbardziej efektowny, szybki i prosty sposób na zrobienie turbanu. Sekretem jest tu wykorzystanie gumki do włosów, która świetnie utrzymuje wiązanie na głowie. (Aby nie uszkodzić tkaniny zwróć uwagę przede wszystkim na rodzaj gumki, najlepiej sprawdzi się jedwabna. Jeżeli natomiast użyjesz tradycyjnej gumki do włosów, istotne jest, aby nie miała metalowej części). Wiązanie to wymyśliłam kilka lat temu, pomysł świetnie przyjął się na Instagramie i nawet doczekał wielu naśladowców ;-). I słusznie, bo według mnie to nr 1 wśród efektownych pomysłów na nakrycie głowy 🙂

Im większa chusta, tym większy zrobisz kwiat na głowie. Powyższe zdjęcia to turbany z chusty w rozmiarze 140cm – 140cm (100% modal). To kolekcja MARZENIA.

Poniżej, w ten sam sposób związałam mniejsze chusty z jedwabiu naturalnego. Po lewej stronie to „Mądrość” z kolekcji Atrybuty, o wymiarach 130cm – 130cm. Z kolei po prawej stronie, użyłam apaszkę Inspiracja z kolekcji Momenty, w rozmiarze 90cm – 90cm (wzór zebry). W tych dwóch przykładach kwiatek jest mniej rozłożysty – Ty decydujesz jak ostatecznie będzie wyglądał, ponieważ od Ciebie zależy jak ściśle upniesz apaszkę.

Jak krok po kroku zawiązać taki turban obejrzysz w poniższym filmiku:

 

2. Pół-turban „Kwiatek” z chusty lub apaszki

Dokładnie w ten sam sposób możesz zawiązać pół-turban z apaszki. Ten rodzaj upięcia zostawia część głowy odkrytą. Jest to szczególnie praktyczne, kiedy spinasz włosy w kok lub w kitkę – fryzura nie niszczy się wówczas pod apaszką. Moim zdaniem takie nakrycie głowy wydaje się być równie efektownie co turban.

A poniżej prosty i szybki tutorial. W filmiku użyłam chustę „Odwaga” w rozmiarze 130cm – 130cm,  to kolekcja Atrybuty

3. Turban, pół-turban i maska ochronna w jednym

Zawiązując apaszkę w stylu „Kwiatek” możesz w łatwy sposób zasłonić usta i nos, tworząc maseczkę ochronną. Wystarczy, że jeden ogonek chusty zostawisz luźno puszczony na ramionach.

 

4. Prosty i szybki turban z apaszki

Kolejna propozycja na ciekawe upięcie apaszki z wykorzystaniem gumki do włosów. To również mój autorski pomysł 😉 Jednak w przeciwieństwie do „Kwiatka” nieco mniej rzuca się w oczy. Jest bardziej stonowany i w moim odczuciu nieco bardziej elegancki.  Chustka związana w ten sposób wspaniale zastąpi Ci czapkę w chłodne dni. W filmiku użyłam apaszki „Mądrość” z kolekcji Atrybuty w rozmiarze 130cm – 130cm.

5. Efektowny turban, pół-turban z jedwabnej chusty

To dość odważna propozycja, oryginalne wiązanie chusty z wykorzystaniem wypełniacza do koka. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego – ten rodzaj nakrycia głowy zawiążesz w 2 minuty.

Godne uwagi jest w tym sposobie to, że odpowiednio mocno związana apaszka, pozwoli Ci zdejmować i zakładać turban wielokrotnie, bez ponownego wiązania 🙂

 

 

Pokazałam Ci, moim zdaniem, 5 najfajniejszych sposobów na turban. Czym kierowałam się w wyborze? Najważniejsze było dla mnie to, aby turban był przede wszystkim efektowny i trwały oraz prosty i szybki w wiązaniu. Dlatego wszystkie z powyższych wiązań zajmą Ci mniej niż 3 minuty.  Sprawdź koniecznie moje propozycje i daj znać, w której czujesz się najlepiej 🙂

Zapraszam Cię również na mój kanał YouTube, tam z pewnością znajdziesz wiele inspiracji jak zawiązać apaszkę.