Uwaga! W dniach 23.06.2021 - 02.08.2021 mamy wakacyjną przerwę, wszystkie zamówienia złożone w tym czasie zostaną wysłane 3 sierpnia 2021. W podziękowaniu za wydłużony czas oczekiwania proponujemy darmową wysyłkę :-)

+ 48 502 445 420
KOLEKCJA MOMENTY – jedwabne apaszki

KOLEKCJA MOMENTY – jedwabne apaszki

MOMENTY – jedwabne apaszki w duchu mindfulness

To niezwykle ważna dla mnie kolekcja, która ma swój początek w czasach pandemii COVID-19, w rzeczywistości #zostanwdomu, w rzeczywistości pełnej obaw i niepewności. Ten trudny dla nas wszystkich czas, bardzo mocno uświadomił mi, jak szybko zmienić się może nasze życie i jak bardzo trzeba doceniać właśnie momenty.

jedwabna chusta w motyle

jedwabna chusta apaszka

MINDFULNESS – UWAŻNOŚĆ – jedwabne apaszki z przesłaniem

W tym trudnym czasie niezwykle pomocna okazała się dla mnie praktyka uważności (Jon Kabat-Zinn).
Co to takiego? W dużym skrócie można powiedzieć, że to metoda zarządzania uwagą i emocjami, to skupienie się na tym, co dzieje się z tobą tu i teraz. To zatrzymanie się w pędzie dnia codziennego, w gonitwie myśli i skupienie się na chwili teraźniejszej. Wydaje się proste? Jeśli jeszcze nie trenowałaś (trenowałeś) to zapewniam Cię, że takie nie jest 😉 Ale bardzo zachęcam Ciebie do zgłębienia tematu i rozpoczęcia tej niezwykłej przygody z samym sobą. To wspaniały sposób na zredukowanie stresu, zwiększenie kreatywności a nawet odporności organizmu. Znajdziesz wiele ciekawych opracowań i książek a nawet kursów. Sama metoda mindfulness nie jest tematem tego wpisu więc na tym zakończę. Faktem jest jednak to, że metoda, która w trudnym czasie dała mi spokój umysłu, stała się w dużym stopniu natchnieniem dla nowej kolekcji apaszek.

CELEBRACJA CHWIL

“…żyjemy więc zawsze w oczekiwaniu czegoś lepszego, i to często zarazem w pełnej żalu tęsknocie za minionym. Rzeczy teraźniejsze przyjmujemy w poczuciu tymczasowości, uważając je za nic innego, jak tylko drogę do celu. Dlatego to ludzie, spoglądając u kresu swych dni wstecz (…) ze zdziwieniem widzą, iż to, co na ich oczach przechodziło tak niedocenione i mdłe, stanowiło właśnie ich życie – było tym właśnie w czego oczekiwaniu żyli …” (A. Schopenhauer)

Kolekcja Momenty, to adoracja wyjątkowych chwil w naszym życiu, momentów, które nadają smak
naszemu życiu, a niekiedy nawet sens. Momentów, które powinniśmy pielęgnować i celebrować
całą swoją duszą.

Na dzień dzisiejszy kolekcję stanowią 4 momenty:

ZAKOCHANIE – apaszka jedwabna motyle

Z pewnością jeden z najpiękniejszych momentów w naszym życiu 🙂
“Motyle w brzuchu” i czysta radość w obcowaniu z drugim człowiekiem.
To zdecydowanie moment, w którym warto się zatracić i który warto pielęgnować.
Zgadzasz się?

Na chustach umieściłam wzory z motylich skrzydeł, one najbardziej kojarzą mi się ze stanem zakochania, swobodą i lekkością, jaką daje nam ta piękna emocja.

Chusta “Zakochanie”, jedwab naturalny, 130cm-130cm

jedwabna chusta Zakochanie

jedwabna chusta, apaszka Lenart View

Chusta “Zakochanie”, jedwab naturalny, 130cm-130cm, 90cm-90cm

Jedwabna chusta 130 cm – 130 cm

Chusta “Zakochanie”, jedwab naturalny, 90cm-90cm

ZABAWA – apaszka jedwabna

Ludzie przestają się bawić, nie dlatego, że się starzeją, ale starzeją się, bo przestają się bawić.

Dla dzieci zabawa jest naturalną formą aktywności, ale dorastając zaczynamy “żyć na poważnie”, zapominamy co to jest radość, beztroska, śmiech …
Potrafisz się jeszcze bawić jak dziecko? 🙂

Na chuście umieściłam rysunki i kształty, które zachowałam jeszcze z czasów mojego dzieciństwa 😉 Rysowałam je na chusteczkach i kartkach z zeszytu, rozbawiając całą rodzinę.
To prawdziwa twórczość dziecka, które nie znało wtedy żadnych ograniczeń i potrafiło cieszyć się w pełni chwilą obecną.
Rysunki te połączyłam z zabawnymi tekstami i kolorystyką, która wprawia mnie w dobry nastrój teraz, kiedy jestem już dorosła … przynajmniej z formalnego punktu widzenia ;-D

Chusta “Zabawa”, jedwab naturalny, 90cm-90cm

Jedwabna apaszka Zabawa

Jak zrobić turban z apaszki 90cm-90cm możesz zobaczyć na tutorialu TUTAJ

Jedwabna apaszka kwadratowa

INSPIRACJA – apaszka jedwabna wzór zebra

Inspiracja rozumiana jako natchnienie – ta ulotna iskra, która złapana w odpowiednim momencie może rozpalić ogień. Dlatego tak ważny jest codzienny trening uważności (Mindfulness).
Dlatego tak ważne jest łapanie tych chwil. Do tworzenia (podobnie jak do zmiany czy rozwoju) zainspirować może wszystko – mnie bardzo często inspiruje natura, dlatego w mojej twórczości bardzo często znajdują się motywy roślinne i zwierzęce 🙂
A Ciebie co inspiruje?

Chusta “Inspiracja”, jedwab naturalny, 90cm-90cm

Apaszka jedwabna wzór zebra Inspiracja

Jedwabna apaszka Inspiracja 90cm

 

Turban z apaszki

 

“TU I TERAZ” – jedwabna apaszka z ważną misją

Czy umiesz zatracić się w chwili obecnej?

Misją tej chusty jest afirmacja chwili obecnej, dokładnie tej, w której się znajdujesz.
To zatrzymanie się w pędzie dnia codziennego, w gonitwie myśli, doświadczenie prostego momentu. Rozsmakuj się w tej chwili, poczuj jej smak i zapach…

Nauczyliśmy się żyć pośpiesznie, w pogoni za czymś, co nazywamy sukcesem i szczęściem. Nauczyliśmy się żyć w poczuciu tymczasowości, ciągle czekając na coś lepszego – a to właśnie te proste momenty naszego życia (takie niedoceniane) stanowią o jego istocie. To są chwile bardzo ulotne, jak wiatr, jak piórko, jak mgnienie skrzydeł motyla.
Dlatego właśnie na tej chuście odnajdziesz pióra, skrzydła motyla i kwiaty Zawilca (Anemon; “anemos” z gr. oznacza “wiatr”)

Chusta jedwabna 130cm – 130cm “Tu i teraz”

Chusta jedwabna biało – czarna

Apaszka jedwabna kwadratowa 90cm – 90cm “Tu i teraz”

Apaszka jedwabna wiązana na szyję

 

Ta kolekcja nie jest jeszcze zamknięta. Mam nadzieję, że powstaną kolejne apaszki i chusty celebrujące wyjątkowe momenty. Byłabym niesamowicie szczęśliwa gdybyście miały (mieli) w tym swój udział. Jestem otwarta na Wasze pomysły i propozycje kolejnych chwil, które warto celebrować. Napiszcie w komentarzu. 🙂

, , , , , , , , ,