+ 48 502 445 420
KOLEKCJA MOMENTY – jedwabne apaszki z przesłaniem

KOLEKCJA MOMENTY – jedwabne apaszki z przesłaniem

MOMENTY – jedwabne apaszki w duchu mindfulness

To niezwykle ważna dla mnie kolekcja, która ma swój początek w czasach pandemii COVID-19, w rzeczywistości #zostanwdomu, w rzeczywistości pełnej obaw i niepewności. Ten trudny dla nas wszystkich czas, bardzo mocno uświadomił mi, jak szybko zmienić się może nasze życie i jak bardzo trzeba doceniać właśnie momenty.

jedwabna chusta w motyle

jedwabna chusta apaszka

MINDFULNESS – UWAŻNOŚĆ – jedwabne apaszki z przesłaniem

W tym trudnym czasie niezwykle pomocna okazała się dla mnie praktyka uważności (Jon Kabat-Zinn).
Co to takiego? W dużym skrócie można powiedzieć, że to metoda zarządzania uwagą i emocjami, to skupienie się na tym, co dzieje się z tobą tu i teraz. To zatrzymanie się w pędzie dnia codziennego, w gonitwie myśli i skupienie się na chwili teraźniejszej. Wydaje się proste? Jeśli jeszcze nie trenowałaś (trenowałeś) to zapewniam Cię, że takie nie jest 😉 Ale bardzo zachęcam Ciebie do zgłębienia tematu i rozpoczęcia tej niezwykłej przygody z samym sobą. To wspaniały sposób na zredukowanie stresu, zwiększenie kreatywności a nawet odporności organizmu. Znajdziesz wiele ciekawych opracowań i książek a nawet kursów. Sama metoda mindfulness nie jest tematem tego wpisu więc na tym zakończę. Faktem jest jednak to, że metoda, która w trudnym czasie dała mi spokój umysłu, stała się w dużym stopniu natchnieniem dla nowej kolekcji apaszek.

CELEBRACJA CHWIL

„…żyjemy więc zawsze w oczekiwaniu czegoś lepszego, i to często zarazem w pełnej żalu tęsknocie za minionym. Rzeczy teraźniejsze przyjmujemy w poczuciu tymczasowości, uważając je za nic innego, jak tylko drogę do celu. Dlatego to ludzie, spoglądając u kresu swych dni wstecz (…) ze zdziwieniem widzą, iż to, co na ich oczach przechodziło tak niedocenione i mdłe, stanowiło właśnie ich życie – było tym właśnie w czego oczekiwaniu żyli …” (A. Schopenhauer)

Kolekcja Momenty, to adoracja wyjątkowych chwil w naszym życiu, momentów, które nadają smak
naszemu życiu, a niekiedy nawet sens. Momentów, które powinniśmy pielęgnować i celebrować
całą swoją duszą.

Na dzień dzisiejszy kolekcję stanowi 6 momentów:

ZAKOCHANIE – apaszka jedwabna motyle

Z pewnością jeden z najpiękniejszych momentów w naszym życiu 🙂
“Motyle w brzuchu” i czysta radość w obcowaniu z drugim człowiekiem.
To zdecydowanie moment, w którym warto się zatracić i który warto pielęgnować.
Zgadzasz się?

Na chustach umieściłam wzory z motylich skrzydeł, one najbardziej kojarzą mi się ze stanem zakochania, swobodą i lekkością, jaką daje nam ta piękna emocja.

Chusta „Zakochanie”, jedwab naturalny, 130cm-130cm

jedwabna chusta Zakochanie

jedwabna chusta, apaszka Lenart View

Chusta „Zakochanie”, jedwab naturalny, 130cm-130cm, 90cm-90cm

Jedwabna chusta 130 cm – 130 cm

Chusta „Zakochanie”, jedwab naturalny, 90cm-90cm

ZABAWA – apaszka jedwabna

Ludzie przestają się bawić, nie dlatego, że się starzeją, ale starzeją się, bo przestają się bawić.

Dla dzieci zabawa jest naturalną formą aktywności, ale dorastając zaczynamy “żyć na poważnie”, zapominamy co to jest radość, beztroska, śmiech …
Potrafisz się jeszcze bawić jak dziecko? 🙂

Na chuście umieściłam rysunki i kształty, które zachowałam jeszcze z czasów mojego dzieciństwa 😉 Rysowałam je na chusteczkach i kartkach z zeszytu, rozbawiając całą rodzinę.
To prawdziwa twórczość dziecka, które nie znało wtedy żadnych ograniczeń i potrafiło cieszyć się w pełni chwilą obecną.
Rysunki te połączyłam z zabawnymi tekstami i kolorystyką, która wprawia mnie w dobry nastrój teraz, kiedy jestem już dorosła … przynajmniej z formalnego punktu widzenia ;-D

Chusta „Zabawa”, jedwab naturalny, 90cm-90cm

Jedwabna apaszka Zabawa

Jak zrobić turban z apaszki 90cm-90cm możesz zobaczyć na tutorialu TUTAJ

kolorowa chustka

INSPIRACJA – apaszka jedwabna wzór zebra

Inspiracja rozumiana jako natchnienie – ta ulotna iskra, która złapana w odpowiednim momencie może rozpalić ogień. Dlatego tak ważny jest codzienny trening uważności (Mindfulness).
Dlatego tak ważne jest łapanie tych chwil. Do tworzenia (podobnie jak do zmiany czy rozwoju) zainspirować może wszystko – mnie bardzo często inspiruje natura, dlatego w mojej twórczości bardzo często znajdują się motywy roślinne i zwierzęce 🙂
A Ciebie co inspiruje?

Chusta „Inspiracja”, jedwab naturalny, 90cm-90cm

Apaszka jedwabna wzór zebra Inspiracja

chusta z jedwabiu Inspiracja 90cm

„TU I TERAZ” – jedwabna apaszka z ważną misją

Czy umiesz zatracić się w chwili obecnej?

Misją tej chusty jest afirmacja chwili obecnej, dokładnie tej, w której się znajdujesz.
To zatrzymanie się w pędzie dnia codziennego, w gonitwie myśli, doświadczenie prostego momentu. Rozsmakuj się w tej chwili, poczuj jej smak i zapach… to może być celebrowanie filiżanki herbaty, zachwyt nad spadającym liściem, obserwacja ptaków czy własnego oddechu, zasłuchanie się w muzyce wiatru, odgłosach ulicy …

Nauczyliśmy się żyć pośpiesznie, w pogoni za czymś, co nazywamy sukcesem i szczęściem. Nauczyliśmy się żyć w poczuciu tymczasowości, ciągle czekając na coś lepszego – a to właśnie te proste momenty naszego życia (takie niedoceniane) stanowią o jego istocie. To są chwile bardzo ulotne, jak wiatr, jak piórko, jak mgnienie skrzydeł motyla.
Dlatego właśnie, na tej chuście odnajdziesz pióra oraz skrzydła motyla i kwiaty Zawilca. (Anemon; „anemos” z gr. oznacza „wiatr”).

Chusta jedwabna 130cm – 130cm „Tu i teraz”

Chusta jedwabna biało – czarna

Apaszka jedwabna kwadratowa 90cm – 90cm „Tu i teraz”

Apaszka jedwabna wiązana na szyję

Chusta jedwabna premium

SPOKÓJ – apaszka jedwabna premium

Spokój – rozumiany tu jako moment zatrzymania, odpoczynku, medytacji. To prosty stan i pożądany, ale trudno osiągalny. Ta chusta ma przypomnieć Ci jak ważne jest świadome zatrzymanie się w pędzie dnia codziennego, zatrzymanie emocji i myśli. To stan odmienny od uważności, to zatrzymanie systemu – umiesz nie myśleć o niczym?

Chusta „Spokój”, jedwab naturalny 130cm – 130cm

Chusta w odcieniach niebieskich 130cm – 130cm

Spokój z kolekcji Momenty, grafika artystyczna

RADOŚĆ – jedwab naturalny, chusta premium

Radość, uśmiech, szczęście, zadowolenie, przyjemność – wokół takich momentów powstawała ta apaszka. Jest bardzo energetyczna, silna w kolorystyce.  To strażnik dobrych emocji, daje pełną moc do odczuwania radości z prostych chwil dnia codziennego 🙂

Chusta „Radość”, 130cm – 130cm jedwab naturalny

kolorowa chusta z kolekcji Momenty

niezwykle radosne kolory – apaszka jedwabna

 

Radość, chusta z jedwabiu naturalnego

, , , , , , , , ,